logo serwisu
Zestawienie Ocen
v.3.0.2.4

beta v3.0.3.4

Zestawienie Ocen


E-Dziennik


Aktualności

22.05.2011
Aktualizacja programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.2.4.
10.06.2008
Aktualizacja programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.2.2.
17.01.2008
Aktualizacja programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.2.1.
13.01.2008
Aktualizacja beta wersji programu Zestawienie Ocen - wersja 3.0.3.0.

Zestawienie Ocen - informacje ogólne

Program Zestawienie Ocen powstał z myślą o nauczycielach wychowawcach. Przy jego pomocy możemy gromadzić informacje o uczniach oraz przygotowywać na ich bazie różnego rodzaju statystyki (ilości: obecności, nieobecności oraz spóźnień; obliczanie średniej oceny dla uczniów oraz średniej oceny dla klasy z poszczególnych przedmiotów), program umożliwia także wydruki zestawień dla rodziców (tzw. kartki na wywiadówkę), listy klas (do wklejenia do dziennika, listy z danymi adresowymi uczniów itp), posiada także możliwość wydrukowania formularzy usprawiedliwień nieobecności dla uczniów.

Dzięki rozbudowanej konfiguracji program w prosty sposób można dostosować do własnych potrzeb.

Program w obecnej wersji jest efektem kilku lat pracy, w ciągu tego czasu był wielokrotnie rozbudowywany - do obecnej w miarę zadowalającej postaci. Nie oznacza to jednak końca prac nad nim, jestem cały czas w kontakcie z użytkownikami i w miarę potrzeb dostosowuję go do aktualnych wymagań. Jeśli masz jakiś pomysł co można w programie zmienić / dodać daj mi o tym znać. Wszelkie zmiany do programu wprowadzam wtedy gdy pozwala mi na to wolny czas, nawet jeśli czaegoś nie dodam od razu to wstawiam to do listy "do zrobienia" więc jest szansa, iż kiedyś dana funkcja się pojawi.

Program w obecnej postaci dostarczany jest jako zupełnie niezależny plik exe. Oznacza to, iż nie ma konieczności jego instalacji wystarczy skopiować plik w dowolne miejsce na dowolnym napędzie i go uruchomić. Dzięki małym rozmiarom programu nawet praca z dyskietki nie jest problemem. Po zakończeniu pracy program automatycznie zapisuje w rejestrze systemu ustawienia odnośnie formatu wydruków (rozmiary/czcionki/marginesy itp.), informacje te składowane są w rejestrze gdyż zazwyczaj są unikalne dla danego systemu i nie należy ich wykorzystywać na innych stanowiskach / dla innych drukarek. Dane gromadzone w programie zapisywane są w katalogu roboczym programu.

Program Zestawienie Ocen jest programem darmowym (FREEWARE). Oznacza to, iż możesz go kopiować i używać za darmo. Zabronione natomiast jest:

- wprowadzanie jakichkolwiek modyfikacji do programu,
- sprzedaż programu (w tym umieszczanie w serwisach internetowych działających na zasadzie płatnego dostępu).